تنظیمات استایل سایت

انتخاب نوع نمایش

 • Full
 • Boxed

انتخاب رنگ

 • skyblue
 • green
 • blue
 • coral
 • cyan
 • eggplant
 • pink
 • slateblue
 • gold
 • red

درباره ما

درباره ما

کلینیک مغز و اعصاب دکتر محمدکاظم بخشنده

کلینیک مغز و اعصاب کودکان دکتر محمدکاظم بخشنده

کلینیک مغز و اعصاب کودکان زیر نظر دکتر محمدکاظم بخشنده فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و فلوشیپ عصبی عضلانی از ژاپن جهت تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب کودکان از سال ۱۳۹۳ راه اندازی شده است.

 

درباره دکتر محمدکاظم بخشنده 

آقای دکتر محمدکاظم بخشنده متولد ماه بهمن سال ۱۳۵۷ در یکی از روستاهای شهر بابل بوده که در تمام دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه شاگرد برتر مدرسه بودند و بلافاصله بعد از دوره دبیرستان وارد دانشگاه سراسری علوم پزشکی شهر تهران شدند. در دوره تخصص رشته کودکان رتبه دوم کشوری بورد تخصصی کودکان را کسب کردند. بلافاصله بعد از دوره تخصصی در آزمون فوق تخصصی مغز و اعصاب کودکان شرکت کرده و با رتبه اول وارد دوره فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند.

کلینیک مغز و اعصاب دکتر محمدکاظم بخشنده

دکتر محمدکاظم بخشنده بعد از اتمام فوق تخصص اعصاب کودکان موفق به دریافت جایزه بورس بین المللی انجمن مغز و اعصاب کودکان ژاپن شده و به مدت یکسال دوره فلوشیپ نوروماسکولار (بیماری عصبی عضلانی) را در مرکز ملی مغز و اعصاب ژاپن (شهر توکیو) شامل تشخیص و درمان بیماریهای نوروماسکولار کودکان بوده سپری نمودند و مدرک فلوشیپ ایشان توسط اداره خدمات آموزشی وزارت بهداشت ارزشیابی شده و ایشان بعنوان اولین فلوشیپ نوروماسکولار کودکان در کشور موفق به دریافت تاییدیه شده اند.

خدمات کلینیک مغز و اعصاب کودکان دکتر محمدکاظم بخشنده

نوار مغز 

نوار مغز چیست؟

نوار مغز ثبت فعالیت الکتریکی مغز انسان از روی پوست سر می باشد. نوار مغز یک روش تشخیصی است که برای ارزیابی تشنج، سردرد، سرگیجه، اختلال هوشیاری، ضربه به سر و هر حالتی که باعث اختلال عملکرد مغزی شود بکار می رود. مهمترین کاربرد نوار مغزی برای تشخیص و پیگیری بیماری تشنج و صرع در کودکان است.

نوار مغز کودکان

نوار مغز در ایران چگونه انجام می شود؟

برای گرفتن نوار مغز در ایران الکترودهایی که از صفحات کوچک فلزی تشکیل شده اند و به سیمهای باریکی متصل هستند، روی پوست سر قرار داده میشوند. در نوار مغز این الکترودها فعالیت الکتریکی سلولهای مغزی را به صورت منحنی هایی روی صفحه نمایشگر یا روی نوارهای کاغذی به نمایش در می آورند. بعد از انجام نوار مغزی پزشک اعصاب کودکان در تهران این منحنی ها را تفسیر می کند.

برای انجام نوار مغز در کودکان چه شرایطی لازم است؟

در کودکانی که نمی توانند حرکات خود را کنترل نمایند باید در خواب از آنها نوار مغزی گرفت، به همین دلیل با تجویز پزشک اعصاب کودکان در ایران گاه از داروی خواب آور استفاده می شود.

دکتر محمدکاظم بخشنده فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران

نقشه مغز

سلول های مغزی که به آنها نورون هم می گویند، از طریق جریان الکتریکی با هم در ارتباط هستند، این جریان الکتریکی در سطح جمجمه مانند هر جریان الکتریکی دیگری قابل اندازه گیری است. بررسی الگوی الکتریکی سطح جمجمه را ElectroEncephaloGraphy یا به اختصار EEG می گویند. حال اگر این ثبت الکتریکی امواج به صورت دیجیتال انجام شود و امکان برسی شدت و روابط امواج مغزی در نقاط مختلف مغز فراهم گردد به آن ثبت کمی امواج مغزی می گویند که اصطلاح انگلیسی آن Quantitative ElectroEncephalography است که به اختصار با QEEG  نمایش می دهند.

دکتر محمدکاظم بخشنده فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران

 نوار عصب و عضله

 نوار عصب و عضله برای چه کودکی کاربرد دارد؟ اگر کودک دچار هر یک از علائم ضعف در اندام، ناتوانی در راه رفتن، ناتوانی در بالا رفتن از پله یا نردبان، لنگیدن، درد در قسمتهای مختلف بدن، خستگی، گزگز، مورمور و بی حسی شود با توصیه پزشک اعصاب کودکان در ایران، نوار عصب و عضله انجام می شود.

نوار عصب و عضله در تهران چگونه انجام می شود؟

نوار عصب و عضله در ایران شامل دو تست جداگانه یکی نوار عصب و یکی نوار عضله می باشد. نوار عصب برای پی بردن به عملکرد عصب های بدن است. برای انجام نوار عصب دستگاه به اعصاب کودک تحریک الکتریکی وارد می کند و پاسخ عصبی به شکل موج عصبی در مانیتور ثبت می شود. نوار عضله برای ارزیابی سلامت یک عضله یا عصب آن عضله انجام می شود. برای انجام این تست یک سوزن باریک در عضله وارد می شود وفعالیت الکتریکی عضله از این طریق ثبت می شود. نوع موج ایجاد شده بر صفحه مانیتور و صدای موج جهت تشخیص بکار می رود.

نوار عصب و عضله چه بیماریهایی را تشخیص می دهد؟

اختلالات مربوط به رشته های عصبی یا نوروپاتی مانند بیماری گیلن باره و بیماری اِس اِم اِی(SMA) همچنین اشکال در محل اتصال رشته های عصبی به عضلات مانند بیماری میاستنی گراویس توسط نوار عصب و عضله تشخیص داده می شود . دسته گسترده بیماریهای ارثی و اکتسابی عضلات بدن مانند دیستروفی عضلانی، بیماریهای التهابی عضلانی و انواع بیماریهای متابولیک عضلانی نیز باید توسط نوار عصب و عضله تشخیص داده شوند.

 اگر کودک عزیزتان نیاز به انجام نوار عصب و عضله دارد، لازم است به کجا مراجعه نمایید؟

دکتر محمدکاظم بخشنده فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران وتنها فلوشیپ بیماری های عصبی عضلانی در ایران از ژاپن توانایی انجام نوار عصب-عضله و بیوپسی عضله را دارد. 

دکتر محمدکاظم بخشنده فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران